חקירות פרטיות

לא פעם, אנחנו יכולים לראות בסרטים ובסדרות, כיצד חוקרים במסגרת חקירות פרטיות מצליחים לחשוף רוצחים, אנסים ובכלל אנשים שהיו מעורבים בעבירות פליליות. מה שאנחנו הרבה פעמים שוכחים זה, שאומנם חוקרים פרטיים יכולים להגיע לכדי פתרון, אך חקירות פליליות תחילתן במשטרה ויש להן מסלול די ברור.

לפני שנסביר כיצד ומתי חוקרים פרטיים יכולים להשתלב במסגרת חקירות פליליות, נסביר בקצרה מה זה בכלל התחום הפלילי ולמה הוא שונה מתחומים אחרים, הן בעצם החקירה והן בכל מה שקשור למשפט ולענישה.

עבירה פלילית היא עבירה שמוגדרת כזו שיש לציבור עניין בה, והמדינה מחליטה להיות צד בעניין. זה קורה במקרים של עבירות אלימות, רצח, אונס, סמים, אלימות במשפחה, שחיתות ועוד. במקרים כאלה, מי שיחקור את החקירה תהיה המשטרה. אך כאן העניין יכול להסתבך מעט.

המשטרה אומנם תהיה זו שתחקור, אך זכותו של הקורבן או סביבתו, לשכור גם חוקר פרטי שיבצע חקירה מטעמם, בין אם זה בשביל לקדם את החקירה ובין אם זה מסיבות אחרות, כמו חוסר אמון ברשויות. כמו כן, במקרים רבים הקורבן או סביבתו, ישכרו חוקרים פרטיים בשביל לבצע חקירה, אם המשטרה תחליט לסגור את התיק או להניח לו. הרבה פעמים, המשטרה חוקרת תיק מסוים ומגיעה למסקנה שאין ביכולתה להמשיך ולחקור אותו, אין לה משאבים לכך ולכן היא מניחה אותו בצד. במקרה כזה, ייתכן וחוקר פרטי יתבקש להמשיך בחקירה, בשביל להגיע אל האמת.

צריך לומר, היחסים בין המשטרה לחוקרים פרטיים הם רגישים ולא תמיד פשוטים. לא קל למשטרה לקבל את העובדה שיש חוקר נוסף בשטח שמבצע את החקירה, לא קל למשטרה לעבוד עם גורם מחוץ למשטרה, במקרים רבים היא גם לא יכולה לעשות את זה מסיבות שונות. אך מצד שני, הרבה פעמים נוח למשטרה שיש חוקר חיצוני שמבצע חקירות פרטיות ובכך היא יכולה להניח לעניין ולחקור דברים אחרים.

בשביל לבצע חקירות פליליות במסגרת חקירות פרטיות, צריך להיות מומחה בתחום. צריך להיות בעל ניסיון רב, להיות מסוגל להגיע אל מידע, לעבד ולנתח אותו. לא כל חוקר פרטי יודע כיצד לעשות זאת, מצד שני, הניסיון עושה את שלו, ועם הזמן רוכשים מספיק כלים בשביל להגיע אל הנקודה בה אפשר לעשות את זה.

צריך לומר עוד שחקירות פרטיות בנושאים פליליים, נמשכות זמן, ובתור לקוחות אנחנו צריכים לקחת את זה בחשבון, שכן זה אומר שגם העלויות של חקירות כאלו, יהיו גבוהות.

אם אתם רוצים לדעת עוד על חקירות פרטיות וכן על חקירות פליליות, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או במייל. משרד חקירות עורב שמח לעמוד לרשותם בכל עת ובכל שעה. פנו אלינו עוד היום ואנחנו נשמח לעזור לכם בכל עניין.